Tijdens de vakbeurs ISM Keulen, een wereldwijde referentie voor chocolade en confiserie, heeft Chocolaterie Carré een zilveren medaille gewonnen in het kader van de New Product Showcase.
Deze onderscheiding, die door de sector als het echte wereldkampioenschap voor innovatie in chocolade wordt beschouwd, bekroont de Espresso Martini Pearl, een originele creatie ontwikkeld door het familiebedrijf uit Moen (Zwevegem).
Chocolaterie Carré werd in 1992 opgericht in Moen (Zwevegem) en heeft zich gespecialiseerd in pralines met een vloeibare kern dankzij een uniek productieproces. Na klassieke recepten op basis van likeur ontwikkelde het bedrijf onder meer de gepatenteerde ChocObeer – een praline met bier – en biedt het vandaag een gamma creaties aan die geïnspireerd zijn op hedendaagse cocktails zoals Orange Spritz, Limoncello en Espresso Martini.
De Espresso Martini Pearl werd geselecteerd uit honderden internationale inzendingen en wist de jury te overtuigen met zijn gedurfde aroma’s en technische beheersing. Deze chocoladeparel bevat een vloeibare kern van ambachtelijke koffielikeur, wodka, espresso en een subtiel vleugje suikersiroop. Het geheel is omhuld met een fijne suikerkorst en bedekt met een laagje Belgische chocolade, het handelsmerk van het vakmanschap van het huis Carré.

‘Het winnen van een zilveren medaille op een internationaal podium als ISM is een zeer emotionele gebeurtenis voor ons familiebedrijf’, vertrouwt Mieke Vandenberghe, zaakvoerder van Chocolaterie Carré, ons toe. ‘Deze erkenning bevestigt dat onze inzet voor innovatie, kwaliteit en durf ook ver buiten onze landsgrenzen wordt gewaardeerd.’
Met deze creatie slaat Chocolaterie Carré een brug tussen de klassieke praline en de hedendaagse cocktailcultuur. Geïnspireerd op de Espresso Martini – ook wel ‘Esma’ genoemd, momenteel een van de populairste cocktails ter wereld – richt de praline zich tot liefhebbers van intense smaken en premium belevingen.
‘De uitdaging bestond erin een vloeibare cocktailvulling te combineren met een verfijnd chocoladejasje, zonder toegevingen te doen op het vlak van textuur of smaakbalans’, legt Dirk Naert, meester-chocolatier bij Carré, uit. ‘Het is een enorme trots voor het hele team dat deze creatie nu op internationaal niveau wordt bekroond.’
(PVW)
