Kurt Mommaert werd op 1 mei ll. aangesteld als nieuwe Managing Director bij Winterhalter Belgium. Welke marktstrategie zal hij voeren? “Voor ons blijft de focus liggen op kwaliteit, service en totaalontzorging”, aldus Kurt. Een gesprek.

Kurt Mommaet startte zijn carrière bij Winterhalter Belgium in november 2023, en dit als Service Director. “Dat was met een duidelijke focus op het verder versterken van onze serviceorganisatie, wat een cruciale pijler is binnen Winterhalter, zo stelt hij. Op 1 mei 2026 heb ik de stap gezet naar de functie van Managing Director, terwijl ik mijn rol als Service Director behoud. Die combinatie is voor mij heel logisch: mijn serviceachtergrond helpt om de organisatie nog beter af te stemmen op de dagelijkse realiteit van onze klanten.

Toekomstgericht wil ik vooral verder bouwen op de sterke fundamenten die er vandaag al zijn. Tegelijk wil ik ruimte creëren voor vernieuwing, zodat we flexibel blijven inspelen op een veranderende markt. Dicht bij onze klanten, partners en dealers blijven staan, is daarbij essentieel. Door goed te luisteren en open te communiceren, kunnen we blijven verbeteren en gericht groeien.

Een belangrijke prioriteit voor mij is ook om sales en service nog dichter bij elkaar te brengen. Door die teams nog nauwer te laten samenwerken, kunnen we de klantenervaring verder verbeteren én onze commerciële activiteiten versterken. Uiteindelijk draait alles om één doel: de klant nog beter begrijpen en nog beter bedienen.

Daarnaast zetten we bij Winterhalter sterk in op een echte 360° aanpak. We willen onze klanten niet alleen de beste machines aanbieden, maar een totaaloplossing die perfect afgestemd is op hun werking. Dat betekent: de juiste waterbehandeling, geschikte accessoires, performante reinigings- en spoelmiddelen én vanzelfsprekend een first class service. Alleen door al die elementen optimaal op elkaar af te stemmen, kunnen we echt het verschil maken en onze klanten volledig ontzorgen”.

Kurt Mommaert, nieuwe Managing Director van Winterhalter Belgium: “Dicht bij onze klanten, partners en dealers blijven staan, is essentieel”

Winterhalter focust op vijf pijlers: machines die meedenken, gesofisticeerde reinigings- en spoelmiddelen die het verschil maken, accessoires die de workflow stroomlijnen, waterbehandeling als stille kracht en (digitale) services die ontzorgen.

“Die vijf pijlers vormen nog altijd de kern van waar Winterhalter voor staat. We blijven die dan ook continu verfijnen en verder ontwikkelen. Alles vertrekt dan ook vanuit onze belofte: “We take care of your warewashing.” Vandaag gaat dat veel verder dan enkel de machine. Het draait om een totaaloplossing waarbij we klanten volledig ontzorgen.

Onze machines worden bijvoorbeeld steeds slimmer en gebruiksvriendelijker, mede dankzij digitalisering en oplossingen zoals Connected Wash. Tegelijk blijven we optimaliseren op het vlak van technologie, reinigingsmiddelen, waterbehandeling en accessoires—daar zit vaak net het verschil in efficiëntie en duurzaamheid.

We merken ook dat klanten steeds vaker op zoek zijn naar totaaloplossingen, waarbij alles binnen hun workflow perfect samenwerkt. Precies daar willen wij het verschil maken”.

Hoe gaat de vaatwastechnologie zich nog verbeteren?

“De technologie blijft zich snel ontwikkelen, en die evolutie zal alleen maar versnellen. We investeren continu in efficiëntere machines: kortere cycli, minder water- en energieverbruik en systemen die zich automatisch aanpassen aan het gebruik.

Digitalisering speelt daarin een grote rol. Dankzij data-analyse kunnen we klanten proactief ondersteunen; bijvoorbeeld bij onderhoud of het optimaliseren van prestaties. Een goed voorbeeld is EcoPilot, waarmee klanten hun verbruik inzichtelijk maken en gericht kunnen verbeteren. Zo combineren we duurzaamheid met kostenbesparing, zonder in te boeten op kwaliteit.

Daarnaast blijven we ook inzetten op praktische verbeteringen: ergonomie, gebruiksgemak en een vlottere workflow in de keuken. Uiteindelijk draait het om één doel: het dagelijkse werk eenvoudiger maken”.

Hoe wordt AI geïmplementeerd, en wat zijn de voordelen hiervan voor de klant?

“AI helpt ons vooral om onze oplossingen slimmer en efficiënter te maken, zonder het complex te maken voor de gebruiker. Via Connected Wash analyseren we data en ondersteunen we klanten proactief, bijvoorbeeld rond verbruik en onderhoud. EcoPilot vertaalt die inzichten naar concrete optimalisaties, terwijl Easy Access zorgt voor snelle en toegankelijke service. Voor de klant betekent dat simpelweg: betere prestaties, lagere kosten en minder zorgen”.

Komen er service-verbeteringen naar de klant toe?

“Onze klanttevredenheid ligt al jaren erg hoog en daar zijn we uiteraard trots op. Tegelijk zien we dat als een basis om verder op te bouwen. We blijven daarom investeren in verbeteringen, zoals nieuwe servicecontracten op maat en de verdere digitalisering van onze service. Onze techniekers werken bijvoorbeeld met tablets, waardoor opvolging en communicatie sneller en transparanter verlopen.

Met oplossingen zoals Connected Wash en Easy Access kunnen we klanten bovendien nog proactiever ondersteunen. Maar naast al die tools blijft het persoonlijke contact cruciaal; daar maken we echt het verschil”.

Zijn er de komende tijd events/beurzen waarop horeca-ondernemers met uw producten kennus kunnen maken?

“We waren dit jaar al aanwezig op Horecatel en op de IHC beurs te Gent, en daarnaast zetten we nu ook sterk in op workshops in ons splinternieuw Customer Experience Center in Londerzeel. Die sessies laten toe om echt in dialoog te gaan met klanten en meteen concrete oplossingen te tonen.

En natuurlijk kijken we ook al vooruit naar de volgende editie van Horeca Expo in Gent (van 15 tot 18 november 2026); dat blijft hét moment om ons totaalconcept uitgebreid te presenteren”.

Voor meer info, surf naar www.winterhalter.com

(DV)